კლინიკური ონკოლოგია კავკასიის მედიცინის ცენტრის კიდევ ერთი მიმართულებაა, რომელიც უახლესი სამედიცინო პროტოკოლების შესაბამისად შეიქმნა და პაციენტებს საერთაშორისო სტანდარტებით მკურნალობას სთავაზობს. კლინიკური ონკო-ცენტი გახლავთ სივრცე, სადაც მომსახურების მიღება ერთ სივრცეში, მაქსიმალურად კომფორტულ გარემოშია შესაძლებელი. ცენტრში ხელმისაწვდომია ონკოლოგიური პათოლოგიების დიაგნოსტირება, როგორც ამბულატორიულ, ისე სტაციონარული მკურნალობა და მკურნალობის შემდგომი მეთვალყურეობა.
ჰოსპიტალში ონკოლოგიური პაციენტის მართვა მულტიდისციპლინური მიდგომით ხორციელდება, ხოლო კლინიკური ონკოლოგი პაციენტის მართვაში ჩართულია დაავადების დიაგნოსტირებიდან მკურნალობის დასრულებამდე. ამასთან, მაღალკვალიფიციური გუნდი ახორციელებს საერთაშორისო აღიარების კვლევებს, რომელიც გამოქვეყნებულია მაღალრეიტინგულ ჟურნალებში.
ონკოლოგიის ცენტრში შესაძლებელია პერსონალური კოორდინატორის მომსახურებით სარგებლობაც, რომელიც უზრუნველყოფს პაციენტის ექიმთან გეგმიური ვიზიტებისა და განსახორციელებელი კვლევების ორგანიზებას.
ცენტრში ხორციელდება შემდეგი პათოლოგიების მკურნალობა
რაც შეეხება მკურნალობის მეთოდებს, ონკო-ცენტრში ტარდება:
პაციენტების დაფინანსება შესაძლებელია როგორც საყოველთაო (სახელმწიფო), ისე ნებისმიერი კერძო დაზღვევით. ამასთან, საერთაშორისო პროგრამის ფარგლებში, გარკვეული ონკოპათოლოგიების იმუნოთერაპიითა და სხვა მედიკამენტებით მკურნალობა ხორციელდება უფასოდ.

Клиническая онкология в Кавказском медицинском центре — это одно из направлений, которое работает согласно последним медицинским протоколам и международным стандартам ухода за пациентами. Центр предлагает качественную диагностику онкологических заболеваний, амбулаторное и стационарное лечение, а также постлечебное наблюдение в максимально комфортной обстановке.
Междисциплинарный подход
В стационаре ведение онкологического пациента осуществляется с использованием междисциплинарного подхода. Клинический онколог участвует в лечении пациента с момента диагностики заболевания до завершения терапии. Высококвалифицированная команда также проводит исследования, получившие международное признание и публикуемые в ведущих научных журналах. В центре также доступна услуга персонального координатора, который организует визиты к врачам и проведение необходимых анализов.
Лечение онкологических заболеваний
В центре проводится лечение следующих заболеваний:
• Рак молочной железы;
• Рак легких;
• Опухоли желудочно-кишечного тракта;
• Опухоли мочеполовых путей;
• Опухоли гинекологических органов;
• Опухоли головы и шеи;
• Меланома и другие злокачественные опухоли кожи;
• Саркомы;
• Злокачественные опухоли центральной нервной системы;
• Метастатические опухоли с неизвестным первичным очагом;
• Эндокринные и нейроэндокринные опухоли.
Методы лечения
В центре применяются следующие методы лечения:
• Химиотерапия (моно- и полихимиотерапия);
• Гормональная терапия;
• Таргетная терапия;
• Иммунотерапия.
Финансирование лечения пациентов может осуществляться как через государственное (универсальное), так и частное страхование. В рамках международной программы лечение некоторых онкологических заболеваний, включая иммунотерапию и другие лекарства, предоставляется бесплатно.