ზოგადი ქირურგი და ონკოქირურგი ლადო კოსტავა კავკასიის მედიცინის ცენტრს 2024 წელს შემოუერთდა.
2023 წელს ექიმმა ერთთვიანი სტაჟირება გაიარა ჰაიდელბერგის საუნივერსიტეტო კლინიკის ვისცერალური ქირურგიისა და ტრანსპლანტაციის დეპარტამენტში - გერმანიაში, ევროპული ქირურგიული მედიცინის ერთ-ერთ წამყვან ცენტრში.
ექიმი ლადო კოსტავა არის საქართველოს პანკრეატოლოგთა ასოციაციის დამფუძნებელი და საქართველოს ანგიოლოგთა და სისხლძარღვთა ქირურგიის ასოციაციის წევრi.
სამეცნიერო-პროფესიული საქმიანობის ფარგლებში ის არაერთ კონფერენციაზე გამოვიდა მომხსენებლად, მათ შორის საქართველოს პანკრეატოლოგთა ასოციაციის კონფერენციაზე (2024), „თანამედროვე გამოწვევები ონკოლოგიაში" (2026) და „კუჭ-ნაწლავის ტრაქტის სიმსივნეების დიაგნოსტიკა და მკურნალობა" (2026).
წელიწადში საშუალოდ 100-120 ოპერაციას ახორციელებს და სრულ ქირურგიულ მომსახურებას სთავაზობს პაციენტებს, როგორც, გეგმიური ჩარევები, ასაევე გადაუდებელი ქირურგია. ის ოთხ ენაზე საუბრობს: ქართულად, ინგლისურად, რუსულად და გერმანულად.
ექიმი ლადო კოსტავა პაციენტებს სთავაზობს ფართო სპექტრის ქირურგიულ მომსახურებას:
ონკოლოგიური ქირურგია: კუჭის, წვრილი, მსხვილი და სწორი ნაწლავის, ღვიძლისა და სანაღვლე გზების, ელენთის და პანკრეასის სიმსივნური პროცესების ქირურგიული მკურნალობა.
ზოგადი ქირურგიული პათოლოგიები: ნაღველკენჭოვანი დაავადება, კუჭ-ნაწლავის ტრაქტის კეთილთვისებიანი წარმონაქმნები, დივერტიკულური დაავადება, სხვადასხვა ლოკალიზაციის თიაქრები: საზარდულის, ჭიპის, მუცლის წინა კედლის და პოსტოპერაციული.
კანისა და რბილი ქსოვილების პათოლოგიები: კეთილთვისებიანი და ავთვისებიანი წარმონაქმნების ქირურგიული მკურნალობა, კანისა და კანქვეშა ქსოვილის ინფექციები, აბსცესები, ფლეგმონა, ფისტულები.
გადაუდებელი ქირურგია: მწვავე გაუვალობა, მწვავე ქოლეცისტიტი, პერიტონიტი, ჩაჭედილი თიაქარი, მწვავე აპენდიციტი, ბლაგვი, შემავალი და კომბინირებული ტრავმები.
კონსერვატიული მართვა: ქირურგიული დაავადებების მედიკამენტური და არაქირურგიული მკურნალობა შესაბამის შემთხვევებში.

Врач общей хирургии и онкохирург Ладо Костава присоединился к Кавкасиис Медицинис Центрс (Caucasus Medical Centre) в 2024 году.
В 2023 году врач прошел месячную стажировку в отделении висцеральной хирургии и трансплантации Университетской клиники Гейдельберга в Германии — одном из ведущих центров европейской хирургической медицины.
Доктор Ладо Костава является основателем Грузинской ассоциации панкреатологов и членом Грузинской ассоциации ангиологии и сосудистой хирургии.
В рамках научно-профессиональной деятельности он выступал с докладами на ряде конференций, включая конференцию Грузинской ассоциации панкреатологов (2024), «Современные вызовы в онкологии» (2026) и «Диагностика и лечение опухолей желудочно-кишечного тракта» (2026).
Он проводит в среднем 100-120 операций в год и предлагает пациентам полный спектр хирургической помощи — как плановые вмешательства, так и неотложную хирургию. Он говорит на четырех языках: грузинском, английском, русском и немецком.
Доктор Ладо Костава предлагает пациентам широкий спектр хирургических услуг:
Онкологическая хирургия: хирургическое лечение опухолевых процессов желудка, тонкой, толстой и прямой кишки, печени и желчевыводящих путей, селезенки и поджелудочной железы.
Общие хирургические патологии: желчнокаменная болезнь, доброкачественные образования желудочно-кишечного тракта, дивертикулярная болезнь, грыжи различной локализации: паховые, пупочные, передней брюшной стенки и послеоперационные.
Патологии кожи и мягких тканей: хирургическое лечение доброкачественных и злокачественных образований, инфекции кожи и подкожной клетчатки, абсцессы, флегмоны, свищи.
Неотложная хирургия: острая кишечная непроходимость, острый холецистит, перитонит, ущемленная грыжа, острый аппендицит, тупые, проникающие и сочетанные травмы.
Консервативное ведение: медикаментозное и нехирургическое лечение хирургических заболеваний при наличии показаний.