MD,PhD, FESC, კარდიოლოგი, კარდიოლოგიის სამსახურის უფროსი
ექიმი კარდიოლოგი, მედიცინის დოქტორი ნათია ნაზღაიძე კავკასიის მედიცინის ცენტრს 2025 წელს შემოუერთდა და წარმატებით ხელმძღვანელობს კარდიოლოგიურ განყოფილებას.
ექიმი ნათია ნაზღაიძე არის ლიცენზირებული კარდიოლოგი, მრავალწლიანი პროფესიული გამოცდილებით. იგი სისტემატურად მონაწილეობს საერთაშორისო კონფერენციებში, ტრენინგებსა და ვორკშოპებში, როგორც დამსწრე, ასევე სპიკერის სტატუსით.
პროფესიული განვითარების პარალელურად, ექიმი ნათია ნაზღაიძე აქტიურად არის ადგილობრივი და საერთაშორისო სამედიცინო ასოციაციების წევრი. იგი არის საქართველოს კარდიოლოგთა ასოციაციის წევრი და გამგეობის წევრი, ასევე ევროპის კარდიოლოგთა ასოციაციის და ევროპის გულის უკმარისობის ასოციაციის წევრი.
მისი სამეცნიერო-აკადემიური მოღვაწეობა მოიცავს კლინიკური კარდიოლოგიის სწავლებას თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის ამერიკულ-ემორის პროგრამაში (2019 წლიდან დღემდე). იგი არის სამეცნიერო პუბლიკაციის ავტორი, რომელიც გულის უკმარისობის თანამედროვე მართვის მნიშვნელოვან საკითხებს ეხება.
ექიმი კარდიოლოგი პაციენტებს სთავაზობს კარდიოლოგიურ კონსულტაციას, გულის იშემიური დაავადების, გულის უკმარისობის, არითმიებისა და სხვა კარდიოლოგიური პათოლოგიების მართვას, პირველადი და მეორეული პრევენციის დაგეგმვას, ხოლო საჭიროების შემთხვევაში, ჰოსპიტალიზაციას.

MD,PhD, FESC, Кардиолог, Руководитель отделения кардиологии
Врач-кардиолог, доктор медицины Натия Назгаидзе присоединилась к Кавказскому медицинскому центру в 2025 году и успешно возглавляет кардиологическое отделение.
Доктор Натия Назгаидзе — лицензированный кардиолог с многолетним профессиональным опытом. Она регулярно принимает участие в международных конференциях, тренингах и воркшопах как в качестве слушателя, так и в статусе спикера.
Параллельно с профессиональным развитием доктор Натия Назгаидзе активно состоит в местных и международных медицинских ассоциациях. Она является членом Ассоциации кардиологов Грузии и членом правления ассоциации, а также членом Европейского общества кардиологов и Европейской ассоциации по сердечной недостаточности.
Её научно-академическая деятельность включает преподавание клинической кардиологии в Американско-Эморийской программе Тбилисского государственного медицинского института (с 2019 года по настоящее время). Она является автором научной публикации, посвящённой актуальным вопросам современного ведения сердечной недостаточности.
Врач-кардиолог предоставляет пациентам кардиологические консультации, ведение ишемической болезни сердца, сердечной недостаточности, аритмий и других кардиологических патологий, планирование первичной и вторичной профилактики, а при необходимости — госпитализацию.