ექიმი ნეიროქირურგი,კოკა გოგიჩაშვილი, კავკასიის მედიცინის ცენტრის ნეიროქირურგიული დეპარტამენტის გუნდს 2025 წლიდან შემოუერთდა. მან, თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის სამკურნალო საქმის საბაკალავრო საფეხურის დამთავრების შემდეგ, სწავლა გააგრძელა თურქეთში, ჩუკუროვას საუნივერსიტეტო ჰოსპიტალში.
თურქეთიდან დაბრუნების შემდეგ, მან კლინიკური რეზიდენტურა გაიარა ვიანის ბაზაზე, კავკასიის მედიცინის ცენტრში. რეზიდენტურის სწავლების პერიოდში, იგი კლინიკურ სტაჟირებას გადიოდა ისეთ ჰოსპიტლებში, როგორებიცაა: პარიზის ტვინის ინსტიტუტი, Pitie-Salpetriere საუნივერსიტეტო კლინიკა, სტამბოლის სახელმწიფო სამედიცინო საუნივერსიტეტო კლინიკა, ლონდონის King’s College-ის კლინიკა და ა.შ.
კოკა გოგიჩაშვილს მონაწილეობა აქვს მიღებული მრავალ საერთაშორისო კონფერენციასა და სემინარში, მათ შორის, სპიკერის ამპლუაში. იგი გახლავთ სამედიცინო საერთაშორისო ჟურნალის რედაქტორი და ევროპის ინტერვენციონალურ ნეირორადიოლოგთა საზოგადოების წევრი. კოკა გოგიჩაშვილი, ამჟამად, სწავლობს ოქსფორდის უნივერსიტეტში, ინტერვენციული ნეირორადიოლოგიის პროგრამაზე.

Нейрохирург доктор Кока Гогичашвили присоединился к команде нейрохирургического отделения Кавказского медицинского центра в 2025 году. После окончания бакалавриата по лечебному делу в Тбилисском государственном медицинском университете он продолжил обучение в Турции, в университетской больнице Чукурова.
После возвращения из Турции он прошёл клиническую ординатуру на базе Виани, в Кавказском медицинском центре. В ходе ординатуры он проходил клинические стажировки в различных больницах, таких как: Институт мозга в Париже, университетская клиника Питье-Сальпетриер, государственная медицинская университетская клиника Стамбула, клиника King’s College в Лондоне и другие.
Кока Гогичашвили принимал участие во многих международных конференциях и семинарах, в том числе в качестве спикера. Он является редактором международного медицинского журнала и членом Европейского общества интервенционных нейрорадиологов.
В настоящее время Кока Гогичашвили обучается в Оксфордском университете по программе интервенционной нейрорадиологии.