MD; PhD; პედიატრიის ცენტრის ხელმძღვანელი
დაამთავრა თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი. თეიმურაზი გახლავთ ექიმი-პედიატრი და მედიცინის დოქტორი. ასევე, ის არის საქართველოს უნივერსიტეტისა და კენ ვოლკერის უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი.
თეიმურაზ მიქელაძეს აქვს სამედიცინო სფეროში მუშაობის 23 წლიანი გამოცდილება. 2016 წლიდან, ის გახლავთ კავკასიის მედიცინის ცენტრის, პედიატიული განყოფილების ხელმძღვანელი.
ამჟამად, ის არის, მთავრობის ადმინისტრაციის სოლიდარობის ფონდის მუდმივმოქმედი კომისიის წევრი,  ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს ექიმთა პროფესიული განვითარების და იმუნიზაციის მრჩეველთა ტექნიკური საბჭოს წევრი

MD; PhD; руководитель Центра педиатрии
Окончил Тбилисский государственный медицинский университет. Темур Микеладзе — врач-педиатр и доктор медицины. Также он является ассоциированным профессором Университета Грузии и Университета Кена Уокера.
Темур Микеладзе имеет 23-летний опыт работы в медицинской сфере. С 2016 года он занимает должность руководителя педиатрического отделения Кавказского медицинского центра.
В настоящее время он является членом Постоянной комиссии Фонда солидарности при Администрации правительства, а также членом Технического совета по профессиональному развитию врачей и иммунизации Министерства по делам беженцев с оккупированных территорий, труда, здравоохранения и социальной защиты Грузии.