MD; პროქტოლოგი; ზოგადი ქირურგი;
მედიცინის აკადემიური დოქტორი გიორგი მერაბიშვილი ლიცენზირებული პროქტოლოგი, ზოგადი ქირურგი და ენდოსკოპისტია. იგი 2018 წლიდან შემოუერთდა კავკასიის მედიცინის ცენტრის გუნდს და ხელმძღვანელობს პროქტოლოგიის მიმართულებას.
სამედიცინო და სამეცნიერო საქმიანობიდან გამომდინარე, იგი 2016 წლიდან ქირურგთა საერთაშორისო ასოციაციის (ISS) წევრია. ამასთან, ის ხშირად იღებს მონაწილეობას საერთაშორისო კონფერენციებსა თუ კონგრესებში, სადაც ეცნობა და პრაქტიკაში ნერგავს თანამედროვე მედიცინის მიგნებებს.
აგრეთვე, როგორც ლექტორი, ის ჩართულია მომავალი ექიმების ფორმირების საგანმანათლებლო პროცესში და 2024 წლიდან თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის (თსსუ) ასოცირებული პროფესორია.
ექიმი პროქტოლოგი, გიორგი მერაბიშვილი წელიწადში საშუალოდ 400 ამბულატორიულ პაციენტს ემსახურება და  150 ოპერაციულ მკურნალობას ახორციელებს, ატარებს შემდეგ პროქტოლოგიურ ქირურგიულ ჩარევებს:

MD; проктолог; общий хирург; руководитель Центра проктологии
Академический доктор медицины Георгий Мерабишвили — лицензированный проктолог, общий хирург и эндоскопист. С 2018 года он является членом команды Кавказского медицинского центра и возглавляет направление проктологии.
В рамках своей медицинской и научной деятельности он с 2016 года является членом Международной ассоциации хирургов (ISS). Кроме того, он регулярно участвует в международных конференциях и конгрессах, где изучает и внедряет современные достижения медицины в клиническую практику.
Как преподаватель, Георгий Мерабишвили активно участвует в образовательной подготовке будущих врачей и с 2024 года является ассоциированным профессором Тбилисского государственного медицинского университета (ТГМУ).
Врач-проктолог Георгий Мерабишвили ежегодно обслуживает в среднем около 400 амбулаторных пациентов и проводит примерно 150 хирургических вмешательств, включая следующие проктологические операции: