ექიმი დერმატო - ვენეროლოგი, მედიცინის აკადემიური დოქტორი, პროფესორი სოფო ლილუაშვილი 2024 წლიდან შემოუერთდა კავკასიის მედიცინის ცენტრს და იკავებს დერმატოლოგიის დეპარტამენტის ხელმძღვანლის პოზიციას.
გარდა სამედიცინო სფეროში კლინიკური მოღვაწეობისა, იგი აქტიურადაა ჩართული მომავალი სამედიცინო პერსონალის ფორმირების საგანმანათლებლო პროცესში და იკავებს ლექტორის პოზიციას არაერთ უნივერსიტეტში.
რაც შეეხება სამეცნიერო საქმიანობას, იგი მრავალი პუბლიკაციის ავტორი და, ამასთან, გამომცემლობა Springer-ის ოფიციალური მიმომხილველია. ის ხშირად იღებს მონაწილეობას საერთაშორისო კონფერენციებში, კონგრესებსა თუ ტრენინგებში და მუდმივად ეცნობა თანამედროვე სამედიცინო მიღწევებს.
აქტიური და პროდუქტიული საქმიანობიდან გამომდინარე იგი არაერთი საერთაშორისო სამედიცინო ორგანიზაციის წევრია, კერძოდ: 2010 წლიდან ევროპის დერმატო- ვენეროლოგთა აკადემიის (EADV), 2016 წლიდან დერმოსკოპიის საერთაშორისო საზოგადოების (IDS) და ფსორიაზის საერთაშორისო საბჭოს (IPS) წევრი. ამასთან, 2024 წლიდან ექიმი სოფო ლილუაშვილი დერმოსკოპიის საერთაშორისო საზოგადოების (IDS) საქართველოს რეგიონული წარმომადგენელია.

MD; PhD; дерматовенеролог; руководитель Центра дерматологии
Врач дерматовенеролог, доктор медицинских наук, профессор Софико Лилуашвили с 2024 года присоединилась к команде Кавказского медицинского центра и занимает должность руководителя департамента дерматологии.
Помимо клинической деятельности в области медицины, она активно вовлечена в образовательный процесс подготовки будущих медицинских кадров и преподаёт в нескольких университетах.
Что касается её научной деятельности, Софико Лилуашвили является автором многочисленных публикаций, а также официальным рецензентом издательства Springer. Она регулярно участвует в международных конференциях, конгрессах и тренингах, где знакомится с современными медицинскими достижениями и внедряет их в практику.
Благодаря своей активной и продуктивной профессиональной деятельности, она является членом нескольких международных медицинских организаций, в том числе:
• С 2010 года — член Европейской академии дерматологии и венерологии (EADV)
• С 2016 года — член Международного общества дермоскопии (IDS)
• С 2016 года — член Международного совета по псориазу (IPS)
С 2024 года Софико Лилуашвили также является региональным представителем Международного общества дермоскопии (IDS) в Грузии.