ანესთეზიოლოგი, ანესთეზიისა და საოპერაციო ბლოკის განყოფილების უფროსი.
ასოცირებული პროფესორი ცოტნე სამადაშვილი ანესთეზიოლოგიის, კრიტიკული მედიცინისა და ბავშვთა ანესთეზიოლოგია - რეანიმატოლოგიის ლიცენზირებული ექიმია. იგი 2020 წლიდან შემოუერთდა კავკასიის მედიცინის ცენტრს და ხელმძღვანელობს ანესთეზიისა და საოპერაციო ბლოკის დეპარტამენტს.
ყურადსაღებია, რომ სფეროში მოღვაწეობის მრავალწლიანი გამოცდილება მოიცავს საერთაშორისო გამოცდილებასაც (სტაჟირება, ვორქშოფი) გერმანიის, ავსტრიისა და თურქეთის წამყვან კლინიკებში. ამასთან, იგი არაერთი საერთაშორისო კონფერენციისა თუ კონგრესის დელეგატია.
რაც შეეხება მის სამეცნიერო-აკადემიურ მოღვაწეობას, იგი 3 უწყვეტი სამედიცინო განათლების აკრედიტებული პროგრამის ავტორი და 1 პროგრამის თანაავტორია, ამავდროულად - უმაღლესი სამედიცინო სასწავლო დაწესებულებების ავტორიზაციისა და აკრედიტაციის ექსპერტია, ხოლო, როგორც კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი და სხვადასხვა უნივერსიტეტის მოწვეული ლექტორი, ის პირდაპირ არის ჩართული მომავალი ექიმების საგანმანათლებლო ფორმირების პროცესშიც.
აქტიური სამედიცინო, სამეცნიერო და აკადემიური მოღვაწეობიდან გამომდინარე, ის ისეთი ორგანიზაციების წევრია, როგორიცაა:

Анестезиолог, заведующий отделением анестезии и операционного блока
Ассоциированный профессор Цотне Самадашвили — лицензированный врач в области анестезиологии, интенсивной терапии и детской анестезиологии-реаниматологии. С 2020 года он является частью команды Кавказского медицинского центра и возглавляет департамент анестезии и операционного блока.
Стоит отметить, что его многолетний профессиональный опыт включает международную практику (стажировки и воркшопы) в ведущих клиниках Германии, Австрии и Турции. Он также является делегатом множества международных конференций и конгрессов.
В своей научно-академической деятельности он является автором трёх аккредитованных программ непрерывного медицинского образования и соавтором ещё одной. Одновременно он выступает экспертом по авторизации и аккредитации высших медицинских учебных заведений. Как ассоциированный профессор Международного университета Кавказа и приглашённый лектор в различных университетах, он активно участвует в образовательном процессе подготовки будущих врачей.
Благодаря своей активной медицинской, научной и академической деятельности он является членом следующих профессиональных организаций: