MD; PhD; კარდიოქირურგი; კარდიოქირურგიის განყოფილების ხელმძღვანელი; კავკასიის მედიცინის ცენტრის სამედიცინო დირექტორი
დაამთავრა თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის სამკურნალო ფაკულტეტი. დიპლომისშემდგომი განათლება მიიღო ექიმთა დახელოვნების უნივერსიტეტში, კარდიოქირურგიის განხრით. 2007 წელს სულხანმა მიიღო მედიცინის მეცნიერებათა დოქტორის აკადემიური ხარისხი.
სულხან ლომინაძეს აქვს სამედიცინო სფეროში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება. 2018 წლიდან ის იკავებს კავკასიის მედიცინის ცენტრის კლინიკური დირექტორისა და კარდიოქირურგის დეპარტამენტის ხელმძღვანელის პოზიციას.
პროფესიული განვითარების მიზნით, მან გაიარა გადამზადების კურსი ბერლინში, გერმანიის გულის ინსტიტუტსა (DHZB) და ჟენევას სამედიცინო ცენტრ La Tour-ში. ამავე პერიოდში, ის გახდა სტაჟირების პროგრამის მონაწილე ისრაელის სამედიცინო ცენტრ Shaare Zedek-ში.
სულხან ლომინაძე გახლავთ მკვლევარი მესამე ფაზის ორ კლინიკურ კვლევაში და მის სახელს ატარებს 20 სამეცნიერო ნაშრომი.

Завершил обучение на лечебном факультете Тбилисского государственного медицинского университета. Последипломное образование получил в Университете повышения квалификации врачей по специальности кардиохирургия. В 2007 году Сулхан Ломинадзе получил академическую степень доктора медицинских наук.
Сулхан Ломинадзе обладает многолетним опытом работы в медицинской сфере. С 2018 года он занимает должность клинического директора и руководителя департамента кардиохирургии Кавказского медицинского центра.
В целях профессионального развития он прошёл курсы повышения квалификации в Институте сердца Германии (DHZB) в Берлине и в медицинском центре La Tour в Женеве. В тот же период он участвовал в программе стажировки в израильском медицинском центре Shaare Zedek.
Сулхан Ломинадзе является исследователем в двух клинических испытаниях третьей фазы и автором 20 научных публикаций.