MD, PhD, კარდიოლოგი, გულ-სისხლძარღვთა ცენტრის ხელმძღვანელი
ექიმი კარდიოლოგი, მედიცინის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი სოფიო წიქარიშვილი კავკასიის მედიცინის ცენტრის გუნდს 2018 წლიდან შემოუერთდა, წარმატებით ხელმძღვანელობს გულ-სისხლძარღვთა ცენტრს და უწყვეტად განაგრძობს პრაქტიკულ სამედიცინო საქმიანობას.
გარდა კარდიოლოგიისა, ის ლიცენზირებული ზოგადი პროფილის მკურნალი ექიმია
მას სფეროში მოღვაწეობის 20 წლიანი გამოცდილება აქვს და, ამ პერიოდში, არაერთ საერთაშორისო აღიარების უცხოურ პროგრამაში მიუღია მონაწილეობა, მაგალითად: 2016 წელს მოიპოვა სერტიფიკატი აშშ-ს მაიოს კლინიკის მხარდაჭერით განხორციელებულ პროგრამის -  „ზრდასრულთა კრიტიკული ზრუნვის საფუძვლები“ გავლისთვის.
რაც შეეხება სამეცნიერო-აკადემიურ მოღვაწეობას, ის 15-მდე სამეცნიერო ნაშრომის ავტორია.  ამავდროულად, იგი აქტიურადაა ჩართული მომავალი ექიმების ფორმირების საგანმანათლებლო პროცესში, კერძოდ პროფესორი სოფიო წიქარიშვილი „ვიანის“ რეზუდენტურის პროგრამის, კარდიოლოგიის სპეციალობის პედაგოგი და პროგრამის ლოკალური (კავკასიის მედიცინის ცენტრი) ხელმძღვანელია.
გამოცდილი და წარმატებული სამედიცინო საქმიანობის გამო ის „ვიანის“ კარდიოლოგიის, კარდიოქირურგიისა და ინტერვენციული კარდიოლოგიის სამედიცინო ექსპერტთა საბჭოს აქტიური წევრია.
ექიმი კარდიოლოგი სოფიო წიქარიშვილი წელიწადში საშუალოდ 500-600 ამბულატორიულ პაციენტს ემსახურება და, მაღალკვალიფიციურ გუნდთან ერთად, ჰოსპიტლის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის გამოყენებით, მათ კარდიოლოგიური პათოლოგიების სრულყოფილ დიაგნოსტიკასა და მკურნალობას სთავაზობს.

MD, PhD, кардиолог, руководитель Центра сердечно-сосудистой медицины
Врач-кардиолог, доктор медицинских наук, профессор Софио Цикаришвили с 2018 года является частью команды Кавказского медицинского центра, успешно возглавляет департамент кардиологии и продолжает активно заниматься практической медицинской деятельностью.
Помимо кардиологии, она также является лицензированным врачом общего профиля.
У неё 20-летний опыт работы в данной сфере. За это время она участвовала в ряде международно признанных зарубежных программах. В частности, в 2016 году она получила сертификат по программе «Основы критической помощи взрослым», реализованной при поддержке клиники Майо (США).
В рамках своей научно-академической деятельности она является автором около 15 научных работ. Одновременно она активно участвует в образовательном процессе подготовки будущих врачей: профессор Софио Цикаришвили — преподаватель резидентской программы по кардиологии в рамках проекта «Виани», а также локальный руководитель этой программы на базе Кавказского медицинского центра.
Благодаря своему опыту и успешной медицинской деятельности, она является активным членом медицинского экспертного совета по кардиологии, кардиохирургии и интервенционной кардиологии проекта «Виани».
Доктор-кардиолог Софио Цикаришвили ежегодно обслуживает в среднем 500–600 амбулаторных пациентов и, совместно с высококвалифицированной командой, используя материально-техническую базу госпиталя, предлагает им полную диагностику и лечение кардиологических патологий.