MD, ოფთალმოლოგი, თვალის მიკროქირურგი, თვალის ცენტრის ხელმძღვანელის მოადგილე
დაამთავრა თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი. რეზიდენტურა გაიარა ეროვნულ ოფთალმოლოგიურ ცენტრში. კვალიფიკაციის ამაღლების მიზნით, ის იმყოფებოდა მსოფლიოს წამყვან კლინიკებში. მიხეილი გახლავთ საერთაშორისო კონფერენციების აქტიური მონაწილე. ასევე, საქართველოს ვიტრეორეტინოლოგთა ასოციაციის თავმჯდომარე, საქართველოს ოფთალმოლოგთა ასოციაციის გამგეობის წევრი, ევროპის კარატაქტის და რეფრაქციულ ქირურგთა ასოციაციის წევრი, ევროპის ვიტრეორეტინალურ ქირურგთა ასოციაციის წევრი.
აქვს ოფთალმოლოგიაში მუშაობის 30 წლიანი გამოცდილება.
მოღვაწეობდა 1999-2011 წწ-ში თვალის ეროვნული ცენტრის, 2011-2018 წწ-ში ნიუ ჰოსპიტალში წამყვანი ოფთალმოქირურგის პოზიციაზე.
2018 წლიდან არის კავკასიის მედიცინის ცენტრის ოფთალმოლოგიური დეპარტამენტის ხელმძღვანელის მოადგილე.
სპეციალიზაცია: კატარაქტა, გლაუკომა, რეფრაქციული ქირურგია, ვიტრეორეტინალური ქირურგია, ლაზერული ქირურგია.

MD, офтальмолог, микрохирург глаза, заместитель руководителя Центра офтальмологии
Окончил Тбилисский государственный медицинский университет. Прошёл резидентуру в Национальном офтальмологическом центре. С целью повышения квалификации проходил стажировки в ведущих клиниках мира. Михаил является активным участником международных конференций, председателем Ассоциации витреоретинологов Грузии, членом правления Ассоциации офтальмологов Грузии, членом Европейской ассоциации катарактальных и рефракционных хирургов, а также Европейской ассоциации витреоретинальных хирургов.
Имеет 30-летний опыт работы в офтальмологии.
С 1999 по 2011 год работал в Национальном офтальмологическом центре, а с 2011 по 2018 год занимал должность ведущего офтальмохирурга в клинике New Hospitals.
С 2018 года является заместителем руководителя офтальмологического департамента Кавказского медицинского центра.
Специализация: катаракта, глаукома, рефракционная хирургия, витреоретинальная хирургия, лазерная хирургия.