მედიცინის აკადემიური დოქტორი, ექიმი ვადიმ ხატიაშვილი 2018 წლიდან შემოუერთდა კავკასიის მედიცინის ცენტრის მაღალკვალიფიციური ექიმებისა და სამედიცინო პერსონალის გუნდს და წარმატებით ხელმძღვანელობს ქირურგიული გინეკოლოგიის სამსახურს.
გარდა სფეროში მრავალწლიანი მოღვაწეობისა, იგი აქტიურადაა ჩართული მედიცინის საერთაშორისო საქმიანობაში, მიღებული აქვს მონაწილეობა 40-ზე მეტ საერთაშორისო კონფერენციასა და ტრენინგში, რაც ხაზს უსვამს მის მუდმივ მზაობას, გაეცნოს, წვლილი შეიტანოს და დანერგოს ინოვაციური მიდგომები.
აქტიური სამედიცინო და სამეცნიერო საქმიანობიდან გამომდინარე იგი არაერთი საერთაშორისო და ადგილობრივი ორგანიზაციის წევრია, კერძოდ: გინეკოლოგ-ენდოსკოპისტთა ევროპული ასოციაცია; მოსკოვის ენდოსკოპისტ-გინეკოლოგთა კლუბი; საქართველოს ენდოსკოპისტ-გინეკოლოგთა კლუბი და საქართველოს გინეკოლოგთა ასოციაცია.
ყოველწლიურად ექიმი ვადიმ ხატიაშვილი საშუალოდ 1800 ამბულატორიულ პაციენტს ემსახურება და 900 ოპერაციას ახორციელებს და პაციენტებს ქირურგიული ონკოლოგიის სრულ სერვისს (ონკოლოგიის გარდა), ენდოსკოპიურ და ღია წესით (ლაპარატომიულ) ქირურგიულ ჩარევას სთავაზობს.

MD; PhD; гинеколог; руководитель отделения хирургической гинекологии
Академический доктор медицины, врач Вадим Хатиашвили с 2018 года является частью команды высококвалифицированных врачей и медицинского персонала Кавказского медицинского центра и успешно возглавляет службу хирургической гинекологии.
Помимо многолетнего опыта работы в данной сфере, он активно участвует в международной медицинской деятельности — принял участие в более чем 40 международных конференциях и тренингах, что подчеркивает его постоянную готовность изучать, внедрять и способствовать развитию инновационных подходов.
Благодаря своей активной медицинской и научной деятельности он является членом ряда международных и местных организаций, в частности: Европейской ассоциации гинекологов-эндоскопистов, Клуба гинекологов-эндоскопистов Москвы, Клуба гинекологов-эндоскопистов Грузии и Ассоциации гинекологов Грузии.
Ежегодно доктор Вадим Хатиашвили обслуживает в среднем 1800 амбулаторных пациентов и проводит около 900 операций, предлагая пациентам полный спектр услуг в области хирургической гинекологии (за исключением онкологии), включая эндоскопические и открытые (лапаротомические) хирургические вмешательства.