კავკასიის მედიცინის ცენტრში პროფესორმა, ონკოუროლოგიისა და ლაპაროსკოპიული ქირურგიის ექსპერტმა - დავით ნიკოლეიშვილმა უროლოგიის საერთაშორისო მასტერკლასი ჩაატარა.
მასტერკლასში სომხეთიდან მოწვეული 12 უროლოგი მონაწილეობდა. ისინი ორი დღის განმავლობაში ონკოლოგიური პაციენტების 6 ლაპაროსკოპიულ ოპერაციას დაესწრნენ, გაეცნენ მაღალტექნოლოგიური ოპერაციების ტექნიკურ თუ თეორიულ ასპექტებს. შუალედებში მიმდინარეობდა ჩატარებული ოპერაციების განხილვა და თემატური ლექციები.
ჩვენთვის განსაკუთრებით სასიხარულოა, რომ პროფ. დავით ნიკოლეიშვილმა და პროგრამის ორგანიზაციულმა მხარემ კოლეგების მხრიდან საუკეთესო შეფასება დაიმსახურა.
წელს კავკასიის მედიცინის ცენტრის ბაზაზე არსებული საერთაშორისო ლაპაროსკოპიული ტრენინგ ცენტრის ორგანიზებით მრავალი სასწავლო - საგანმანათლებლო პროგრამის განხორციელებაა დაგეგმილი.

В Кавказском медицинском центре профессор, эксперт по онкоурологии и лапароскопической хирургии — Давид Николайшвили провёл международный мастер-класс по урологии.
В мастер-классе приняли участие 12 урологов, приглашённых из Армении. В течение двух дней они присутствовали на шести лапароскопических операциях у онкологических пациентов, ознакомились с техническими и теоретическими аспектами высокотехнологичных вмешательств. В перерывах проходили обсуждения проведённых операций и тематические лекции.
Для нас особенно приятно, что проф. Давид Николайшвили и организационная сторона программы получили высокую оценку со стороны коллег.
В этом году на базе Кавказского медицинского центра при содействии Международного лапароскопического тренингового центра запланировано проведение множества учебно-образовательных программ.