MD; კრიტიკული მედიცინის სპეციალისტი; კრიტიკული მედიცინისა და ინტენსიური თერაპიის ცენტრის ხელმძღვანელი.
მედიცინის დოქტორი (MD), ანესთეზიოლოგიისა და კრიტიკული მედიცინის სპეციალისტი ვასილ ბალახაშვილი კავკასიის მედიცინის ცენტრის კრიტიკული მედიცინის განყოფილების ხელმძღვანელი, ანესთეზიოლოგი და რეანიმატოლოგია. იგი გუნდს 2026 წლის მარტიდან შემოუერთდა.
ვასილ ბალახაშვილი ფლობს სახელმწიფო ლიცენზიებს ანესთეზიოლოგია-რეანიმატოლოგიაში, ბავშვთა ანესთეზიოლოგიასა და ბავშვთა რეანიმატოლოგიაში. მას მიღებული აქვს საერთაშორისო სერტიფიკატები ისეთ მნიშვნელოვან მიმართულებებში, როგორიცაა გადაუდებელი ტრავმული და კარდიოლოგიური სიცოცხლის შენარჩუნება (ATLS, ACLS, BLS), რეგიონული ანესთეზია ექოსკოპიური კონტროლით და ტრანსთორაკალური ექოკარდიოგრაფია (FATE).
იგი წლების განმავლობაში ეწეოდა კლინიკურ საქმიანობას სხვადასხვა ქვეყნის მრავალეროვან პროფესიულ გარემოში, სადაც საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისად მართავდა კრიტიკულ პაციენტებს რესურსებით შეზღუდულ პირობებში. ექიმი აქტიურად მონაწილეობდა სამედიცინო ხარისხის კონტროლისა და თანამედროვე კლინიკური პროტოკოლების დანერგვის პროცესში.
მისი აქტიური პროფესიული საქმიანობიდან გამომდინარე, ვასილ ბალახაშვილი არაერთი ავტორიტეტული საერთაშორისო ორგანიზაციის წევრია, მათ შორის:
2022 წლიდან იგი გრიგოლ რობაქიძის უნივერსიტეტის მოწვეული პედაგოგია, სადაც ინგლისურენოვანი სტუდენტებისთვის ანესთეზიოლოგიისა და რეანიმატოლოგიის კურსებს უძღვება. მანამდე, 2010-2015 წლებში, პედაგოგიურ საქმიანობას თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის კლინიკური უნარების დეპარტამენტში ეწეოდა. 2023 წელს მან გაიარა ლიდერობისა და გუნდური მუშაობის სპეციალური კურსი ევროპის ლიდერობისა და მენეჯმენტის ინსტიტუტში.
კავკასიის მედიცინის ცენტრში ვასილ ბალახაშვილი პაციენტებს სთავაზობს სრულ ანესთეზიოლოგიურ და რეანიმაციულ მომსახურებას: კრიტიკულ მდგომარეობათა მართვას (სეფსისი, ტრავმა, სუნთქვის უკმარისობა), პერიოპერაციულ შეფასებასა და ქირურგიული ჩარევების უსაფრთხო ანესთეზიოლოგიურ უზრუნველყოფას საერთაშორისო გაიდლაინების შესაბამისად.

Доктор медицины (MD); специалист по критической медицине; руководитель центра критической медицины и интенсивной терапии.
Доктор медицины (MD), специалист в области анестезиологии и критической медицины Васил Балахашвили является руководителем отделения критической медицины Кавказского медицинского центра, анестезиологом и реаниматологом. Он присоединился к команде в марте 2026 года.
Васил Балахашвили обладает государственными лицензиями в области анестезиологии-реаниматологии, детской анестезиологии и детской реаниматологии. Он имеет международные сертификаты по таким важным направлениям, как оказание неотложной помощи при травмах и сердечно-сосудистых состояниях (ATLS, ACLS, BLS), регионарная анестезия под ультразвуковым контролем и трансторакальная эхокардиография (FATE).
На протяжении многих лет он занимался клинической практикой в многонациональной профессиональной среде в различных странах, где в соответствии с международными стандартами управлял критическими пациентами в условиях ограниченных ресурсов. Врач активно участвовал в процессах контроля качества медицинской помощи и внедрения современных клинических протоколов.
Благодаря своей активной профессиональной деятельности Васил Балахашвили является членом ряда авторитетных международных организаций, в том числе:
С 2022 года он является приглашённым преподавателем Университета имени Григола Робакидзе, где ведёт курсы анестезиологии и реаниматологии для англоязычных студентов. Ранее, в 2010–2015 годах, он занимался преподавательской деятельностью в департаменте клинических навыков Тбилисского государственного медицинского университета. В 2023 году он прошёл специальный курс по лидерству и командной работе в Европейском институте лидерства и менеджмента.
В Кавказском медицинском центре Васил Балахашвили предлагает пациентам полный спектр анестезиологических и реанимационных услуг: ведение критических состояний (сепсис, травмы, дыхательная недостаточность), периоперационную оценку и безопасное анестезиологическое обеспечение хирургических вмешательств в соответствии с международными рекомендациями.