მამოლოგი და ონკოქირურგი ოთარ გაგუა, ლიცენზირებული ზოგად ქირურგიასა და ქირურგიულ ონკოლოგიაში, კავკასიის მედიცინის ცენტრს 2019 წელს შემოუერთდა.
ექიმს აქვს საერთაშორისო სტაჟირების გამოცდილება: 2023 წელს გაიარა სტაჟირება ლისაბონის „Champalimaud Clinical Center"-ის სარძევე ჯირკვლის დეპარტამენტში, სადაც სარძევე ჯირკვლის ონკოპლასტიკური ქირურგია შეისწავლა, ხოლო 2025 წელს - სეულის „Samsung Medical Center"-ის სარძევე ჯირკვლის ქირურგიის განყოფილებაში, სადაც სარძევე ჯირკვლის მინიინვაზიური ქირურგია შეისწავლა. ამავე წელს მონაწილეობა მიიღო GBCC Breast Robotic Surgery Workshop-ში სეულში.
იგი სამი წამყვანი ევროპული სამედიცინო ორგანიზაციის წევრია: ESO, ESMO და ESSO. საერთაშორისო კონფერენციებზე სპიკერის სტატუსით გამოვიდა ESMO Preceptorship on Breast Cancer-ზე შვეიცარიაში (2022 წელს), ხოლო მონაწილეობა მიიღო GBCC 2025 კონგრესზე.

Маммолог и онкохирург Отар Гагуа, лицензированный специалист в области общей хирургии и хирургической онкологии, присоединился к Кавказскому медицинскому центру в 2019 году.
Врач обладает международным опытом стажировок: в 2023 году прошел стажировку в отделении молочной железы клиники «Champalimaud Clinical Center» в Лиссабоне, где изучил онкопластическую хирургию молочной железы, а в 2025 году — в отделении хирургии молочной железы «Samsung Medical Center» в Сеуле, где изучил малоинвазивную хирургию молочной железы. В том же году принял участие в GBCC Breast Robotic Surgery Workshop в Сеуле.
Он является членом трех ведущих европейских медицинских организаций: ESO, ESMO и ESSO. Выступал в качестве спикера на международных конференциях — на ESMO Preceptorship on Breast Cancer в Швейцарии (2022 год), а также принял участие в конгрессе GBCC 2025 в Сеуле.