პროფესორი, მედიცინის მეცნიერებათა დოქტორი, რესპირაციული ცენტრის ხელმძღვანელი
მედიცინის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი კახა ვაჭარაძე კავკასიის მედიცინის ცენტრის რესპირაციული დეპარტამენტის ხელმძღვანელია. მას სამედიცინო სფეროში მუშაობის 37 წლიანი გამოცდილება აქვს.
თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის (1979-1985) დასრულების შემდგომ, კახა ვაჭარაძემ კვალიფიკაცია ამავე ინსტიტუტის ფთიზიატრიისა და ფილტვის ქირურგიის კათედრაზე აიმაღლა  (კლინიკური ორდინატურა). შემდგომში პრაქტიკულ საქმიანობას შეუთავსა სამეცნიერო მოღვაწეობა (ასპირანტურა, დოქტორანტურა).
პროფესორი კახა ვაჭარაძე მრავალწლიანი მოღვაწეობის განმავლობაში ხელმძღვანელობდა ქვეყნის წამყვან კლინიკებში სხვადასხვა დეპარტამენტებს.
იგი 2001 წლიდან აქტიურად  მონაწილეობს სხვადასხვა ადგილობრივ და საერთაშორისო კონფერენციებსა და კონგრესებში. კახა ვაჭარაძე არის 157 სამეცნიერო ნაშრომის ავტორი, 12 დისერტაციის ხელმძღვანელი, 22 დისერტაციის ექსპერტი, ოპონენტი. ამასთან, იგი რამდენიმე საერთაშორისო კვლევის მონაწილეა (პროექტის ხელმძღვანელი და მთავარი მკვლევარი).
პროფესორი კახა ვაჭარაძე  არის საქართველოს რესპირაციული ასოციაციისა და ამიერკავკასიის ექიმთა ლიგის რესპირაციული ასოციაციის პრეზიდენტი. ასევე საქართველოს თორაკალურ ქირურგთა ასოციაციისა და ფთიზიატრთა და პულმონოლოგთა ასოციაციის  დამფუძნებელი და გამგეობის წევრი. 2012 წელს მიენიჭა ეროვნული პრემიის ლაურიანტის წოდება მედიცინაში. გარდა ამისა, იგი გახლავთ ევროპის რესპირაციული საზოგადოების და ამერიკის თორაკალური საზოგადოების წევრი, მსოფლიოსა და ევროპის ბრონქოლოგთა და ინტერვენციულ პულმონოლოგთა საზოგადოების წევრი.  პროფესორი კახა ვაჭარაძე გახლავთ  საქართველოს ბრონქოლოგთა და ინტერვერციულ პულმონოლოგთა დამფუძნებელი.

MD, PhD; Профессор; руководитель респираторного департамента; пульмонолог; фтизиатр
Доктор медицинских наук, профессор Каха Вачарадзе является руководителем респираторного департамента Кавказского медицинского центра. Он обладает 37-летним опытом работы в медицинской сфере.
После окончания Тбилисского государственного медицинского института (1979–1985), Каха Вачарадзе прошёл клиническую ординатуру на кафедре фтизиатрии и торакальной хирургии этого же института. Позже он сочетал практическую деятельность с научной — завершил аспирантуру и докторантуру.
На протяжении своей многолетней карьеры профессор Каха Вачарадзе возглавлял различные департаменты в ведущих клиниках страны.
С 2001 года он активно участвует в различных местных и международных конференциях и конгрессах. Он является автором 157 научных работ, научным руководителем 12 диссертаций, экспертом и оппонентом 22 научных трудов, а также главным исследователем и руководителем нескольких международных научных проектов.
Профессор Каха Вачарадзе — президент Респираторной ассоциации Грузии и Респираторной ассоциации Лиги врачей Закавказья. Он также является основателем и членом правления Ассоциации торакальных хирургов Грузии, а также Ассоциации фтизиатров и пульмонологов Грузии. В 2012 году ему было присвоено звание лауреата Национальной премии в области медицины.
Кроме того, он является членом Европейского респираторного общества (ERS), Американского торакального общества (ATS), а также Международного и Европейского общества бронхологов и интервенционных пульмонологов. Профессор Каха Вачарадзе — основатель Общества бронхологов и интервенционных пульмонологов Грузии.