ექიმი ტოქსიკოლოგი ოთარ დიხამინჯია 2018 წლიდან შემოუერთდა კავკასიის მედიცინის ცენტრის გამოცდილი, მაღალკვალიფიციური ექიმების გუნდს და ხელმძღვანელობს გადაუდებელი მედიცინის განყოფილებას.
გარდა კლინიკური ტოქსიკოლოგიისა, იგი გადაუდებელი მედიცინის ლიცენზირებული ექიმიც და, ამჟამად, საქართველოს უნივერსიტეტის მედიცინის სკოლის დოქტორანტია.
მას მიღებული აქვს საერთაშორისო გამოცდილება ისეთ მნიშვნელოვან პროგრამებში ჩართულობით, როგორიცაა: ემორის უნივერსიტეტისა და თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის ერთობლივი სარეზიდენტო პროგრამა გადაუდებელ მედიცინაში; ხოლო 2024 წლიდან ის ემორის უნივერსიტეტის (აშშ, ატლანტა) კლინიკური ტოქსიკოლოგიის საერთაშორისო სასწავლო პროგრამის სტუდენტია.
გარდა უწყვეტი პროფესიული განვითარებისა, აქტიური მოღვაწეობის ფარგლებში, იგი 2023-2024 წლის მწვავე მოწამვლებისა და ტრავმების ყოველწლიური კონფერენციების ორგანიზატორი (ემორის უნივერსიტეტისა და კავკასიის მედიცინის ცენტრის ერთობლივი თანამშრომლობით) და 2022 წელს ტოქსიკოლოგთა საერთაშორისო ორგანიზაციის - Menatox - ის მიერ ორგანიზებული ყოველწლიური საერთაშორისო კონფერენციის სპიკერი იყო.
ამასთან, ექიმი ოთარ დიხამინჯია, როგორც ლექტორი, აქტიურადაა ჩართული მომავალი ექიმებისა და სამედიცინო პერსონალის ფორმირების საგანმანათლებლო პროცესშიც.

Врач-токсиколог Отар Дихаминджия с 2018 года является частью команды опытных и высококвалифицированных специалистов Кавказского медицинского центра и возглавляет отделение неотложной медицины.
Помимо клинической токсикологии, он также является лицензированным врачом неотложной медицины и в настоящее время обучается в докторантуре Школы медицины Университета Грузии.
Он имеет международный опыт, полученный благодаря участию в таких значимых программах, как совместная резидентура по неотложной медицине Университета Эмори (США) и Тбилисского государственного медицинского университета. С 2024 года он также является участником международной образовательной программы по клинической токсикологии Университета Эмори (Атланта, США).
В рамках своей активной профессиональной деятельности он является организатором ежегодных конференций по острым отравлениям и травмам 2023–2024 годов (в сотрудничестве между Университетом Эмори и Кавказским медицинским центром), а также спикером ежегодной международной конференции, организованной Международной токсикологической ассоциацией Menatox в 2022 году.
Кроме того, как преподаватель, врач Отар Дихаминджия активно участвует в образовательном процессе подготовки будущих врачей и медицинского персонала.