MD; PhD; ორთოპედ-ტრავმატოლოგი; ორთოპედია-ტრავმატოლოგიის ცენტრის ხელმძღვანელი
ექიმი ტრავმატოლოგ-ორთოპედი გიორგი გოგიტიძე 2018 წლიდან შემოუერთდა კავკასიის მედიცინის ცენტრის მაღალკვალიფიციური ექიმების გუნდს და წარმატებით ხელმძღვანელობს ტრავმატოლოგია/ორთოპედიის დეპარტამენტს.
გარდა ორთპედია-ტრავმატოლოგიისა, იგი ართროსკოპიული ქირურგიის სუბსპეციალობაშია ლიცენზირებული. ამავდროულად, უკანასკნელი მიმართულებით (ართროსკოპია) მან გაიარა შემსწავლელი კურსი სტამბულში, ხოლო ვორქშოფი - მიუნხენში. ამასთან, მისი საერთაშორისო გამოცდილება ტრავმატოლოგიაში მოიცავს მკურნალობის სხვადასხვა სასწავლო პროგრამას, მაგალითად: პირველადი და მეორადი მენჯ-ბარძაყისა და მუხლის სახსრის ენდოპროთეზირებების სასწავლო კურსი (ბულგარეთი); მუხლისა და ბარძაყის რთული მოტეხილობების სასწავლო კურსი (მადრიდი) და ა.შ
იგი აქტიურად მონაწილეობს საერთაშორისო კონფერენციებსა და კონგრესებში, ესწრება მნიშვნელოვან ვებინარებს და მისი საქმიანობიდან გამომდინარე არის შემდეგი ორგანიზაციების წევრი:
• საქართველოს ტრავმატოლოგთა ასოციაცია;
• AO FOUNDATION (ფონდი);
• AAOS - ამერიკის ორთოპედიულ ქირურგთა აკადემია;
• SICOT - ორთოპედიისა და ტრავმატოლოგიის საერთაშორისო საზოგადოება.
ტრავმატოლოგ-ორთოპედი, გიორგი გოგიტიძე წელიწადში საშუალოდ 1500-1600 ამბულატორიულ პაციენტს ემსახურება და 300-350 ოპერაციულ მკურნალობას ახორციელებს და გვთავაზობს:
• სხვადასხვა ძვალ-სახსროვანი დაზიანებების ოპერაციულ და არაოპერაციულ მკურნალობას;
• მსხვილი სახსრების პირველად და მეორად ენდოპროთეზირებას თანამედროვე მიდგომებითა და იმპლანტებით;
• ყველა სახისა და სირთულის მწვავე მოტეხილობების თანამედროვე მეთოდებითა და იმპლანტებით მკურნალობას (ოსტეოსინთეზი მინი ინვაზიური მეთოდებით);
• სპორტული მედიცინის მიმართულებით - ართროსკოპიულ მინი ინვაზიურ ოპერაციულ ჩარევებს მუხლისა და კოჭ-წვივის სახსარზე;
• რეკონსტრუქციულ ორთოპედიას - შეხორცებული მოტეხილობების ოპერაციულ მკურნალობას; კიდურის დაგრძელებას; რთული მოტეხილობების ნარჩენი და გართულებული შემთხვევების ოპერაციულ მკურნალობას.

Врач травматолог-ортопед Георгий Гогитидзе с 2018 года является частью команды высококвалифицированных врачей Кавказского медицинского центра и успешно возглавляет департамент травматологии и ортопедии.
Помимо ортопедии и травматологии, он лицензирован в подспециальности артроскопической хирургии. В этой области он прошёл обучающий курс в Стамбуле и воркшоп в Мюнхене. Его международный опыт в травматологии включает участие в различных образовательных программах, таких как курс по первичному и вторичному эндопротезированию тазобедренного и коленного суставов (Болгария), курс по лечению сложных переломов колена и бедра (Мадрид) и др.
Он активно участвует в международных конференциях и конгрессах, посещает значимые вебинары и является членом следующих организаций:
Ассоциация травматологов Грузии
AO Foundation
AAOS — Американская академия ортопедических хирургов
SICOT — Международное общество ортопедии и травматологии
Врач травматолог-ортопед Георгий Гогитидзе ежегодно обслуживает в среднем 1500–1600 амбулаторных пациентов и проводит 300–350 хирургических вмешательств. Он предлагает:
Оперативное и консервативное лечение различных костно-суставных травм
Первичное и вторичное эндопротезирование крупных суставов с использованием современных методов и имплантов
Лечение всех типов и сложностей острых переломов с применением современных методик и имплантов (остеосинтез миниинвазивными методами)
Артроскопические миниинвазивные вмешательства на коленном и голеностопном суставах в рамках спортивной медицины
Реконструктивную ортопедию: оперативное лечение незаживших переломов, удлинение конечностей, хирургическое лечение осложнённых и остаточных случаев тяжёлых переломов