MD; PhD; პლასტიკური ქირურგი;
ციცინო შურღაია პლასტიკური ქირურგი, მედიცინის  მეცნიერებათა დოქტორი და სახისა და ქუთუთოების ასაკობრივი ცვლილებების კორექციის პეციალისტია.
განათლება და კარიერა
1981 წელს დაამთავრა თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი. 1985 წლიდან სწავლობდა ცენტრალურ ექიმთა დახელოვნების ინსტიტუტში (ამჟამად რუსეთის სამედიცინო აკადემია უწყვეტი პროფესიული განათლებისთვის – РМАПО), სადაც გაიარა ორდინატურა, ასპირანტურა და დოქტორანტურა.
1992 წელს დაიცვა საკანდიდატო დისერტაცია თემაზე: „ნეირომიოპლასტიკური ოპერაციები მიმიკური კუნთების პარეზებისა და პარალიზის დროს“.
1995 წელს დაიცვა სადოქტორო დისერტაცია თემაზე: „ქირურგიული ალგორითმი სახის ნერვული პარალიზების მქონე პაციენტების მკურნალობისთვის“.
პროფესიული მიღწევები
• ევროპის პლასტიკური ქირურგიის ასოციაციისა და მსოფლიო პლასტიკური ქირურგების ასოციაციის წევრი.
• რუსეთის პლასტიკური, რეკონსტრუქციული და ესთეტიკური ქირურგიის საზოგადოების (ОПРЭХ) აქტიური წევრი.
• კოსმეტოლოგიის, რეკონსტრუქციულ-აღდგენითი ქირურგიის კათედრის წევრი РМАПО-ში.
• რუსეთის სამედიცინო აკადემიის პლასტიკური და ყბა-სახის ქირურგიის კათედრის დოცენტი, სადაც ასწავლის პლასტიკურ ქირურგიას.
სამეცნიერო საქმიანობა და უნიკალური მეთოდები
• ავტორია 100-ზე მეტი სამეცნიერო ნაშრომისა და დაახლოებით 10 უნიკალური ოპერაციული მეთოდიკის სახის ქირურგიაში.
• არის ორი სამეცნიერო სახელმძღვანელოს თანაავტორი პლასტიკურ ქირურგიაში.
• 5,000-ზე მეტი ოპერაცია აქვს ჩატარებული სახისა და ქუთუთოების გაახალგაზრდავებისთვის.
• სრულყოფილად ფლობს spacelifting-ის მეთოდს და არის მისი ერთადერთი შემსრულებელი რუსეთში.
პრემიები და აღიარება
2008 წელს გახდა „გრაციის“ პრემიის ლაურეატი ნომინაციაში „სახის პლასტიკის საუკეთესო ქირურგი“.
ციცინო შურგაია საერთაშორისო დონის აღიარებული პროფესიონალია, რომელიც აქტიურად განაგრძობს სამეცნიერო და პრაქტიკულ საქმიანობას პლასტიკური ქირურგიის სფეროში.

MD; PhD; пластический хирург
Цицино Шургая — пластический хирург, доктор медицинских наук, специалист по коррекции возрастных изменений лица и век.
Образование и карьера
В 1981 году окончила Тбилисский государственный медицинский университет. С 1985 года обучалась в Центральном институте усовершенствования врачей (в настоящее время — Российская медицинская академия непрерывного профессионального образования, РМАПО), где прошла ординатуру, аспирантуру и докторантуру.
В 1992 году защитила кандидатскую диссертацию на тему: «Нейромиопластические операции при парезах и параличах мимических мышц».
В 1995 году защитила докторскую диссертацию на тему: «Хирургический алгоритм лечения пациентов с параличом лицевого нерва».
Профессиональные достижения
— Член Европейской ассоциации пластической хирургии и Всемирной ассоциации пластических хирургов
— Активный член Общества пластической, реконструктивной и эстетической хирургии России (ОПРЭХ)
— Преподаватель кафедры косметологии и реконструктивно-восстановительной хирургии РМАПО
— Доцент кафедры пластической и челюстно-лицевой хирургии Российской медицинской академии, где преподаёт пластическую хирургию
Научная деятельность и уникальные методики
— Автор более 100 научных публикаций
— Соавтор двух научных пособий по пластической хирургии
— Разработала около 10 уникальных хирургических методик в области хирургии лица
— Провела более 5000 операций по омоложению лица и век
— В совершенстве владеет методом spacelifting и является единственным его практиком в России
Премии и признание
В 2008 году стала лауреатом премии «Грация» в номинации «Лучший хирург по пластике лица».
Цицино Шургая — признанный профессионал международного уровня, активно продолжающий научную и практическую деятельность в сфере пластической хирургии.