ნევროლოგი; ნევროლოგიის ცენტრის ხელმძღვანელი
დაამთავრა თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი. რეზიდენტურა გაიარა პ. სარაჯიშვილის სახელობის ნევროლოგიისა და ნეიროქირურგიის ინსტიტუტში.
კარიერული განვითარების მიზნით, ნინო იყო არაერთი საერთაშორისო თუ ადგილობრივი ტრენინგის მონაწილე. 2008 წლიდან, ის აქტიურად ესწრება უცხოეთში გამართულ სიმპოზიუმებსა და კონგრესებს.
ნინო აქიაშვილს აქვს სამედიცინო სფეროში მუშაობის 22 წლიანი გამოცდილება. ამ ეტაპზე, ის გახლავთ ექიმი-ნევროლოგი, ნევროლოგიის განყოფილების ხელმძღვანელი კავკასიის მედიცინის ცენტრში.
ის ასევე არის საქართველოს ნევროლოგთა საზოგადოების, WFN და EFNS კორპორაციებისა და მოძრაობის დარღვევათა საზოგადოების წევრი.

Невролог; руководитель Центра неврологии
Окончила Тбилисский государственный медицинский университет. Прошла резидентуру в Институте неврологии и нейрохирургии имени П. Сараджишвили.
С целью профессионального развития Нино участвовала во множестве международных и локальных тренингов. С 2008 года она активно посещает симпозиумы и конгрессы за рубежом.
Нино Акиашвили имеет 22-летний опыт работы в медицинской сфере. В настоящее время она является врачом-неврологом и руководителем отделения неврологии в Кавказском медицинском центре.
Она также является членом Общества неврологов Грузии, корпораций WFN и EFNS, а также Общества по расстройствам движений. При её участии было опубликовано множество научных работ.