მედიცინის დოქტორი, ასოცირებული პროფესორი, ექიმი რადიოლოგი ეკატერინე შველიძე 2017 წლიდან კავკასიის მედიცინის ცენტრის გუნდის წევრია და წარმატებით ხელმძღვანელობს ჯანმრთელობის სკრინინგ ცენტრს.
გარდა რადიოლოგიისა, ის ზოგადი პროფილის ლიცენზირებული ექიმიცაა.
აღსანიშნავია მისი საერთაშორისო გამოცდილება ევროპის წამყვან ქვეყნებში სხვადახვა ტრენინგებში, კურსებსა თუ სასწავლო პროგრამებში მონაწილეობით. ამასთან ერთად, ის აქტიურადაა ჩართული საერთაშორისო კონფერენციებსა თუ კონგრესებში, როგორც მსმენელი და სპიკერი, სადაც ეცნობა და პრაქტიკაში ნერგავს თანამედროვე მედიცინის მიგნებებს.
სამედიცინო და სამეცნიერო საქმიანობიდან გამომდინარე, ეკატერინე შველიძე ისეთი ორგანიზაციების წევრია, როგორიცაა: ბრიტანეთის ძუძუს კიბოს ასოციაცია; ევროპის ძუძუს კიბოს ასოციაცია; ევროპის ონკოლოგთა სკოლა; LOGIQ კლუბი.
სამეცნიერო და აკადემიური მოღვაწეობის ფარგლებში, ის არაერთი საერთაშორისო მოხსენების თუ სტატიის ავტორია.
ექიმი რადიოლოგი ეკატერინე შველიძე წელიწადში საშუალოდ 5000 ამბულატორიულ პაციენტს ემსახურება და სთავაზობს:

Доктор медицины, ассоциированный профессор, врач-радиолог Екатерине Швелидзе с 2017 года является членом команды Кавказского медицинского центра и успешно возглавляет Центр скрининга здоровья.
Помимо радиологии, она также является лицензированным врачом общего профиля.
Её международный опыт включает участие в различных тренингах, курсах и образовательных программах в ведущих странах Европы. Кроме того, она активно участвует в международных конференциях и конгрессах как слушатель и спикер, где изучает и внедряет новейшие достижения современной медицины в практику.
В связи со своей медицинской и научной деятельностью, Екатерине Швелидзе является членом таких организаций, как: Ассоциация рака молочной железы Великобритании, Европейская ассоциация по раку молочной железы, Европейская школа онкологии, клуб LOGIQ.
В рамках научной и академической деятельности она является автором множества международных докладов и статей.
Врач-радиолог Екатерине Швелидзе ежегодно обслуживает около 5000 амбулаторных пациентов и предлагает следующие исследования: