ქართულ ინტერნაციონალური სამედიცინო და საზოგადოებრივ ჯანდაცვის ასოციაციისა (GIMPHA) და ევექსის რიგით მეექვსე საერთაშორისო სამედიცინო კონფერენცია თბილისში გაიმართება
18-19 მაისს, თბილისში, რედისონ ბლუ ივერიაში (Radisson Blu Iveria), რიგით მეექვსე საერთაშირისო სამედიცინო კონფერენცია ჩატარდება, რომელსაც ქართულ ინტერნაციონალური სამედიცინო და საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ორგანიზაცია და ევექსი გამართავენ.
კონფერენცია მიზნად ისახავს მსოფლიოს უახლეს სამედიცინო მიღწევების განხილვას, რთული შემთხვევების იდენტიფიცირებას და ინოვაციების გაცნობას. კონფერენციას დაესწრებიან გერმანიის, დანიის, ნიდერლანდების სამეფოს, ავსტრიის, უკრაინის, საფრანგეთის, რუსეთის, ისრაელის, აზერბაიჯანის და სომხეთის უცხოელი და უცხოეთში მოღვაწე ქართველი ექიმები.
2 დღიანი კონფერენცია თემატური სესიებით იქნება დაყოფილი, სადაც დელეგატები ევროპის წამყვანი კლინიკებიდან ისაუბრებენ ისეთ საკითხებზე, როგორიცაა კუჭის და მსხვილი ნაწლავის სიმსივნეები, ფარისებრი ჯირკვლის ონკოლოგია, ნევროლოგია, ინფექციური დაავადებები, თანამედროვე დიაგნოსტიკა პათოლოგიაში, ტრავმატოლოგია, კარდიოლოგია და კარდიოვასკულარული ქირურგია. ერთ-ერთი სესია სამედიცინოს სტუდენტებს დაეთმობა, სადაც განხილული იქნება სამედიცინო კარიერაში არსებული პერსპექტივები და შესაძლებლობები.
საერთაშორისო კონფერენცია საქართველოში საზოგადოებრივ ჯანდაცვის ასოციაციაში (GIMPHA) გაერთიანებული უცხოეთში მოღვაწე ქართველი ექიმების ინიციატივით მიმდინარეობს, ერთ-ერთი მათგანი ჰოლანდიაში მოღვაწე ქართველი ექიმი პათოლოგანატომი ალექსი ბაიდოშვილია, რომელიც უკვე მეექვსე წელია ხელმძღვანელობს აღნიშნულ კონფერენციას.

В Тбилиси пройдет 6-я Международная медицинская конференция, организованная Грузино-интернациональной ассоциацией медицины и общественного здоровья (GIMPHA) при содействии медицинской корпорации «Эвекс»
18-19 мая в Тбилиси, в отеле «Редисон Блу Иверия» будет проведена 6-я Международная медицинская конференция, организованная Грузино-интернациональной ассоциацией медицины и общественного здоровья, и медицинской корпорацией «Эвекс». Цель конференции - обсудить последние достижения медицины в мире, идентифицировать сложные случаи и ознакомиться с инновациями. В конференции примут участие иностранные врачи из Германии, Дании, Нидерландов, Австрии, Украины, Франции, России, Израиля, Азербайджана и Армении, а также грузинские врачи, работающие за рубежом.
Двухдневная конференция будет разделена на тематические сессии, на которых делегаты из ведущих европейских клиник будут обсуждать такие темы, как опухоли желудка и толстой кишки, онкология щитовидной железы, неврология, инфекционные заболевания, современная диагностика в патологии, травматология, кардиология и сердечно-сосудистая хирургия. Одна из сессий будет посвящена студентам-медикам, на которой будут обсуждаться перспективы и возможности медицинской карьеры. Международная конференция в Грузии проводится по инициативе грузинских врачей, работающих за границей и объединенных в ассоциации общественного здоровья (GIMPHA); одним из них является работающий в Голландии грузинский врач-патологоанатом Алекс Баидошвили, который уже шестой год руководит данной конференцией.